Podpora sportovní činnosti spolku Zanzibar Lanškroun, z.s.

Podpora sportovní činnosti spolku Zanzibar Lanškroun, z.s.

Neschváleno: -61 hlasů

Popis návrhu slovy autora:

Příspěvek na podporu a rozvoj spolku Zanzibar Lanškroun, který dlouhodobě a úspěšně reprezentuje město Lanškroun. Konkrétní využití příspěvku by spočívalo v zaplacení startovného pro oba týmy a k úhradě cestovních nákladů, které jsou s účastí obou týmů v soutěžích spjaty.
Jedná se o podporu dvou týmů hrajících pod stejným názvem ve dvou rozdílných soutěžích. V loňské sezoně nastoupilo celkem 30 hráčů, všichni z těchto hráčů jsou pouze amatéři.

Tým Zanzibar „A“ v loňské sezoně dokázal vyhrát soutěž Pardubický futsalový přebor, čímž si zajistil postup do vyšší soutěže a v následujícím roce, tedy v sezoně 2019/2020, bude účastníkem futsalové Divize D, což je 3. nejvyšší soutěž v ČR. Výše startovného činí 20.000,- Kč ze jednu sezónu, výdaje na dopravu činí 15.000,- Kč na jednu sezónu.

Tým Zanzibar „B“ hraje druhým rokem Choceňskou Městskou ligu (CHOML) a pro sezónu 2020/2021 plánujeme přesunutí i tohoto týmu do vyšší soutěže, konkrétně do Pardubického krajského přeboru. Zde činí výše startovného na jednu sezonu 16.000,- Kč, výdaje na dopravu pak činí 10.000,- Kč za jednu sezonu.
Uvedený rozpočet zahrnuje výdaje na jednu sezonu, a to pouze výdaje nejnutnější. Na tyto výdaje se hráči každý rok složitě skládají a platí je z vlastních zdrojů. Mimo to je třeba platit další výlohy spojené s činností spolku, jako je například úhrada tréninků ve sportovní hale (cena za jednu hodinu se pohybuje kolem 600,- Kč), nákup míčů, sportovního oblečení, pomůcek na trénování, láhví na vodu, pořádání turnajů, apod. Na tyto výdaje by byly vyčleněny zbylé peníze z projektu.

Hodnota projektu: 70.000 Kč