Participativní rozpočet bude popáté ve fázi hlasování

Od května do července podávali obyvatelé města své návrhy do 5. ročníku participativního rozpočtu. Ten se nyní přesune do fáze hlasování. Vybírat bude možné ze 17 projektů, které postoupily do závěrečné fáze z původních 35 návrhů. 18 projektů bylo z hlasování vyřazeno z důvodu nedodržení pravidel či nesplnění všech podmínek. V několika případech také docházelo k duplikaci navrhovaných projektů od různých autorů, které jsou tak do hlasování zařazeny pouze jednou. Hlasování bude probíhat od 1. do 15. listopadu.

Abyste se s projekty mohli blíže seznámit, budou zveřejněny na webových stránkách města, na webových stránkách participativního rozpočtu, v Městských novinách č. 11 a na facebookových stránkách města. Stejně jako v předešlých letech se nabízí dva způsoby hlasování. Je možné hlasovat online na stránce mujrozpocet.lanskroun.eu nebo využít hlasovacího formuláře, který bude součástí městských novin č. 11.

Odkaz na jednotlivé projekty participativního rozpočtu pro rok 2023.

Odkaz na hlasovací formulář pro participativní rozpočet 2023.

Pravidla hlasování zůstávají stejná. Bude možné udělit jeden kladný či záporný hlas nebo pro projekt nehlasovat. Každý občan Lanškrouna starší 15 let může hlasovat pouze jednou pro každý projekt. Kladný hlas má váhu 1 bodu, záporný hlas 0,5 bodu. Vítězný návrh či návrhy pátého ročníku budou realizovány v příštím roce. Z minulého ročníku vzešly dva vítězné projekty, které by měly být v tomto roce dokončeny.